Zayıflamada Yeni Yöntem! Hipnobezite ile Ayda 12 TL'ye Kilo Verin

Sivas Numune Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Etem Erdal Erşan, hipnoz terapisi ile obeziteyi tedavi ediyor. Erşan tedavi için hipnobezite adını verdiği, hipnoterapi yöntemini kullanıyor.
Bu haber 2018-01-12 16:16:57 eklenmiş ve 35 kez görüntülenmiştir.

Sivas Numune Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Etem Erdal Erşan, obezite tedavisi için 'hipnobezite' adını verdiği 'hipnoterapi' yöntemini kullanıyor. Doç. Dr. Erşan, "Hipnobezite; hipnozun, obezitenin tedavisi amaçlı kullanılmasıdır, tedavi anlamında kullanılmasıdır. Her şey kafada biter mantığı ile yola çıkıyoruz" dedi. Doç. Dr. Erşan, 'hipnobezite' terimini dünyada ilk kez kendisinin kullandığını söyledi.

HİPNOZLA OBEZİTE TEDAVİSİ

Sivas Numune Hastanesi'nde psikiyatrist, psikoterapist ve hipnoterapist olarak görev yapan Doç. Dr. Etem Erdal Erşan, hipnoz tekniğinde uyguladığı terapi ile obezite hastalığını tedavi ediyor.

NEDEN HİPNOBEZİTE?

Obezitenin dünyada ve Türkiye'de en önemli sağlık sorunu olmaya aday olduğunu belirten Doç. Dr. Erşan, "Hipnoz, yapılan telkinlere karşı yükselmiş yanıt kapasitesi ile karakterize, dış uyaranları algılamada azalmanın ve dikkatin yoğunlaşmasında artışın ortaya çıktığı bir bilinç halidir. Hipnozu sertifikası olan herkes yapabilir. Yalnız hipnoterapi, hipnozdan biraz daha farklıdır. Terapinin, hipnoz tekniği ile kullanılmasıdır. Şu şekilde tanımlayabiliriz: Şırınga hipnozdur, enjektörün içine kattığımız ilaç da terapidir. İkisi bir araya geldiğinde hipnoterapi denmektedir. Hipnoterapiyi sağlık personelinin yapması gerekmektedir. Peki biz neden hipnobezite dedik? Dünya Sağlık Örgütü'nün, bizim Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı araştırmalarda obezite dünyada en önemli sağlık sorunu olmaya aday. Hatta şu sıralar birinci sıraya da geliyor. Kabaca her üç kişiden bir kişi obez hem dünyada hem ülkemizde" dedi.

 


"DÜNYADA BU TERİMİ KULLANAN İLK KİŞİYİM"

Dünyada 'hipnobezite' teriminin ilk kez kendisi tarafından kullanıldığını ifade eden Doç. Dr. Etem Erdal Erşan, şunları söyledi:

"Obezite vücuda besinler ile alınan enerjinin, harcanan enerjiden daha fazla olmasından kaynaklanan ve vücut yağ kitlesinin, yağsız vücut kitlesine oranla artması ile karakterize olan kronik bir hastalıktır. Peki bizim yaptığımız hipnobezite yöntemi ne? Hipnobezite de terim olarak hipnoz ve obezite terimlerinin birleşmesi ile ortaya çıkmıştır. Obezitede kullandığımız hipnoterapi için, hipnobezite terimini kullanmaktayım. Dünyada ve ülkemizde bu terim ilk defa benim tarafımdan kullanılmakta. Hipnobezite; hipnozun, obezitenin tedavisi amaçlı kullanılmasıdır, tedavi anlamında kullanılmasıdır. Her şey kafada biter mantığı ile yola çıkıyoruz. Bir davranış değişikliği oluşturmaya çalışıyoruz. Yeme alışkanlığının davranışını değiştirme şeklinde oluşturmaya çalışıyoruz. Hastalarım bunu zayıflama diye değerlendiriyor ama ben sağlıklı ve dengeli beslenme terimini kullanmaktayım. Biz hipnozla sağlıklı ve dengeli beslenmeyi sağlamaya çalışıyoruz. Bunda da verdiğimiz telkinlerimiz var. Davranış değişikliği yaparak alışkanlık haline getirmeye çalışıyoruz."

"AYLIK 12 LİRAYA TEDAVİ"

Türkiye'de hipnobezite yönteminin uygulandığı tek hastanenin Sivas Numune Hastanesi olduğunu belirten Doç. Dr. Erşan, tedavinin aylık 12 liraya mal olduğunu söyledi. Doç. Dr. Etem Erdal Erşan, şunları kaydetti:

"Yaptığım çalışmada 2 yıldır veri topluyorum. Şu ana kadar 181 hasta bu seansları tamamlamış durumda. Seanslar haftalık olarak yapılmakta ve en az 10 hafta yapılıyor. 10 haftadan sonra kontrol seanslarımız var. Rakamsal olarak çok çok anlamlı düzeyde vücut kitle endeksinde azalma olduğunu gözlemledik. Yaş olarak 16-72 yaş aralığını kabul ediyorum. İstatistiksel olarak hipnobezitenin, obezitenin tedavisinde etkin olduğunu görülmekte. Avantajları ucuzdur, kolay bir yöntemdir, kimyasal kullanmadığım için yan etkisi bulunmaz ve en önemlisi diğer yöntemlerle farkı, kalıcılığı daha fazladır. Hipnobezitede bizim amacımız sağlıklı ve dengeli beslenmeyi alışkanlık haline getirmektir. Bu tedaviyi devlet hastanesinde yapıyoruz ve bu uygulamanın yapıldığı tek hastane Sivas Numune Hastanesi'dir. Ayda 12 liraya bu tedaviden herkes faydalanabiliyor."

ETİKETLER : zayiflama diyet mavisohbet.com mavisohbet WwW.mavisohbet.CoM mavisohbet mavi mobil sohbet mobil chat mavi mobil haber magazin spor guzel sozler siir ask sevgi sohbet cafe islam sevgi siirleri mesaj cins
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAGLiK haberleri
Döviz Kurları

--------MaviFM--------Arşiv Arama
- -
Anket
MaViSoHBeT Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
mavisohbet.com, mavisohbet, WwW.mavisohbet.CoM, mavisohbet, mavi, mobil sohbet, mobil chat, mavi mobil, haber, magazin, spor, guzel sozler, siir, ask, sevgi, sohbet, cafe, islam, sevgi siirleri, mesaj, cinsellik, astroloji, fal, burc, video, klip, muzik, mp3, kadin moda, mavi, mavis, sohbet, mavi sohbet, eskiya dunyaya hukumdar olmaz, cukur mavisohbet.com
© Copyright  Tum Haklar WwW.MaViSoHBeT.Com  Tasarim By YASAR Turkcelist.Com Trkiyenin Hit Siteleri toplist sohbet sohbet
MobilSohbet
Kadin ve Moda
Besiktas
Sesli Sohbet
Chat
MaViSohbet.CoM
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
MaviSohbet
Mirc indir
MaviSohbet
Muhabbet
Cinsellik
Sohbet Chat
Facebook
Bayanlarla Sohbet
Mirc
Kamerali Sohbet
SohbetMavi
skyp
WordPress temalari indir
Php Asp Scriptlieri
Program indir
BiRasK.NeT
BiRasK
WwW.mavisohbet.CoM, mavisohbet, mavi, mavis, birask mobil sohbet, mobil chat, mavi mobil, birask.net, magazin, spor, guzel sozler, siir, ask, sevgi, sohbet, cafe, islam, sevgi siirleri, mesaj, cinsellik, astroloji,